Cibinlik Demiri İmalat,Toptan ve Perakende Satışı  BABY ONE ARMONİ BEBEK ODASI EN UYGUN FİYATLAR  BABY ONE PRENSES BEBEK ODASI ŞOK FİYAT!  TOPTAN CİBİNLİK DEMİRİ  BEŞİK İMALATI YAPANLAR İÇİN BEŞİK SALLAMA APARATI  AYMİNİ UĞURCUK BEBEK ODASI şok! şok! şok! FİYAT  AYMİNİ LITTLE BEAR BEBEK ODASI MİNİ TAKIM  SWEET BEAR BÜYÜYEN BEŞİK  AYMİNİ SWEET BEAR BEBEK ODASI İNDİRİMLİ  EN UCUZ MOBİLYA BEŞİK  BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  BEŞİKLERDE ŞOK FİYAT TOPTAN VE PERAKENDE FİYAT ALINIZ  BEBEK ODASI TAKIMLARINDA EN UYGUN FİYATLAR  EN KALİTELİ BEŞİK SALLAMA RULMAN MODELLERİ İÇİN GÜVEN BEBEYİ ARAYINIZ 0212 628 94 26  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  MORNING BEBEK ODASI TAKIMI 2103 SÜPER MODELLER SÜPER FİYATLAR  GENÇ ODASI TAKIMI ŞOK ŞOK İNDİRİM FIRSATI KAÇIRMAYIN. 
 
ÖRMESİ KOLAY YAKADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ
ÖRMESİ KOLAY YAKADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ
  Resmi Büyüt
 
Ürün Adı : ÖRMESİ KOLAY YAKADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ
Marka : Güven Bebe
Fiyat : TL
ÖRMESİ KOLAY YAKADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ ÖRMESİ KOLAY YAKADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ ÖRMESİ KOLAY YAKADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ
 
Ürün Bilgisi   Benzer Ürünler
bebek örgü modelleri
ÖRMESİ KOLAY YAKADAN BAŞLAMALI İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ
 
92 İlmek ile başlayıp 4 sıra haroşa örüyoruz 5.sırada 8 ilmek ilik ve düğme yeri için haroşa örüyoruz.Haroşadan sonra 1 artırıp 2 ilmeği topluyoruz böyle 5. sırayı tamamlıyoruz.(5.sırada açtığımız deliklere yeleğimizin ipini geçiriyoruz.)6.sırada haroşadan sonra 10 ilmek düz ör 1 ilmek artır 3 ilmek ör,1 ilmek artır.10 ilmek ör 1 ilmek ör 3 ilmek ör 1 ilmek artır.Böylece kol yerlerini ayarlamış oluyoruz.
Arkası için 30 ilmek düz örüp tekrar yukarıda anlattığımız kol ve ikinci ön kısmını tamamlıyoruz.7. sıraya geldiğimizde haroşaları ve düz ördüğümüz yerleri örüp artırdığımız yerden 1 önce ve bir sonrasında artırıyoruz,yani artırmaların ortasında kalan 3 ilmek artık 5 ilmek olacak şekilde 7. sırayı tamamlıyoruz. 8. sırada 7. sırada yaptığımızı yapıp kalan ilmek sayısını 7 ye çıkarıyoruz. 9. sırada tekrar düzleri düz artırmaları 3' eindiriyoruz.Böyle bir tarafta 6 ilmek artırdıktan sonra istediğiniz renkli ipi araya koyabilirsiniz aynı işlemi onda da uyguluyoruz.Bir sıra renkli ip gittikten sonra araya tekrar 1 sıra krem koyup diğer sırada tekrar renkli ipi koyarsak farklı bir şekil ortaya çıkar.Resimde görüldüğü gibi birtarafta 2 artırma yaptıktan sonra kol kesimleri için ortadaki 3 ilmeklerin ortalarından ayarlayıp kol kesimlerini  3 sıra haroşa örüyoruz.Daha sonra kolları kesip 1 sıra düz örüyoruz.Sonra renkli ipimizi katıp ters taraftan örneği kuruyoruz.
Tersten renkli iple 4 sıra haroşa örüp 1 ilmek krem örmeden şişe alıyoruz 4 ilmek örüp 1 ilmek örmeden alıyoruz.İkinci sırada düz taraftan düz arka taraftan ters ,ön tarftan tekrar düz örüp bu defa yukarıda renkli iple yaptığımızı krem iple tekrarlıyoruzyeleğimizin boyuyeterince büyüklüğe geldiğinde 5 sıra haroşa örüp kesiyoruz.
KOLAY ÖRGÜ YELEK İÇİN İLİK AÇMAK
8 ilmek haroşadan iki ilmek örüp 2 ilmek topla 2 ilmek 1 topla ve 2 ilmeği tekrar ör.Böylece 6 haroşada kalıyor. o sırayı tekrar örüp tekrar oraya geldiğimizde kestiğimiz iki haroşanın ortasında  2 artırma yapıp tekrar 6 olan haroşanın sayısını 8 'e çıkarıyoruz,bu şekilde örmesi kolay yakadan başlamalı yeleğimizin düğme ilik deliği açılmış oluyor.
Bu örnek için 15 sırada bir ilik açılmıştır.
İKİ RENKLİ BEBEK YELEĞİ İÇİN KULLANILAN MALZEME
2,5 Numara şiş
1 krem bebe yünü
1 yeşil bebe yünü
NOT;Bebek örgü yeleğinizin büyük olması için ,şiş numarasını yükseltebilirsiniz veya kalın yün ip kullanabilirsiniz.
 
 

Kapat